Theodore Nott

5. dubna 2015 v 17:51 | Mrs. Zabini |  A snippet of my life
Zdravím, dlouho jsem k této povídce nepřidala další část, což mě mrzí. O kom se dozvíme něco dnes? O manželovi mé drahé Niki, Theodoru Nottovi. Proto ji věnuju jí.^^ Enjoy it.


Černým ručníkem si otírám z pokožky poslední kapičky vody, odložím ho a začnu se oblékat do kalhot a obyčejného, šedivého trička. Mezitím kolem mě procházejí kluci, poplácávají mě po rameni, po zádech a gratulují mi k dnešnímu výkonu na famfrpálovém hřišti.


,,Mám na tebe počkat?" zastaví se u dveří a otočí se na mě můj kamarád - spíš můj bratr

,,Nemusíš, klidně běž." Podívám se na sebe do zrcadla, prohrábnu si rukou vlasy a dlouze mrknu

Už jsem v sedmém ročníku. Jsem plnoletý. Nemůžu tomu pořád uvěřit, že jsem se dostal až sem. Myslel jsem, že propadnu, nezvládnu dojít do šestého, udělat zkoušky NKÚ.. Ale zvládl jsem to. Už mě čekají jenom OVCE a vše bude, jak má být. Věk jsem vám už prozradil, je ze mě dospělý muž. Moji vrstevníci vám jistě řekli ročník a kolej, jelikož se o mě Blaise zmínil, jsem ve Zmijozelu.

Prozatím všechno jasné? To jsem rád. Pokud ne, každým řádkem budete o něco moudřejší - možná. Nikdy jsem nechtěl hrát famfrpál, nelákalo mě to. Mám rád, když večer se jdu projít, na čerstvý vzduch, nic mě neruší. Dojít na Astronomickou věž a pozorovat hvězdy, objevovat nová souhvězdí - Neznám nic lepšího. Nebo čtení knih, ať jsou to romány, poezie, rád se rozvalím se v křesle, přehodím přes sebe deku a hodiny čtu.

Nejsem ten typ, co by se na večírcích opíjel, vyhledával podnapilé dívky a užíval si. Dopadá to tak, že držím sklenici whisky, zlehka popíjím, bavím se s přáteli a ráno utěšuju dívky, které si myslely, že z jejich večerního románku bude něco víc. Mmm.. Obecně jsem spíš sám. Když opomenu Blaise, o kterém jsem se zmínil.

Je to jako můj bratr, známe se od prvního ročníku a to, co pro mě všechno udělal a dělá, za to mu budu zavázaný do posledního svého nádechu. Měl jsem hodně špatné období a pomáhá mi. Rozptyluje mě - proto hraju famfrpál - mluví o tom se mnou, a když už jsem na tom hodně špatně, vymyslí nějakou vylomeninu.


Nevyměnil bych ho za nic. Někdy mi leze na nervy, i naše bratrství prožilo krušné období, když jsme chtěli stejnou dívku, ale to už je pryč. Neříkám, Draco taky není nejhorší přítel, ale nesvěřuju se mu s ničím. Chápu, má taky své problémy, ale není to dobrý přítel. Jediné, co mu jde dobře je rýpání si, úšklebky a využívání holek.


Uchechtnu si, lehce zakroutím hlavou, dávám věci do skříňky s věcmi a odejdu z šaten. To jsem o sobě řekl pár drobností, myšlenek.. Mám pokračovat? Spousta lidí říká, že jsem dokonalý. Ale i na mě se najde pár zvláštností, například to, že nejím vodní meloun. Nevadí mi, když je v něčem obsažený, ale samotný ho nesním. Další věc, jsem hrozný perfekcionista. Když už něco dělám, musí to být naprosto dokonalé a nezapomenutelné.


Třetí věc, jsem schopný celé hodiny jenom sedět, zadívat se někam a přemýšlet, vzpomínat. Na to dobré, ale zároveň i na to špatné. Čtvrtá, jsem hodně spontánní, ničemu se nebráním.


Dojdu na Astronomickou věž, opřu se o zábradlí a očima se kochám krajinou.Všimli jste si, že hodně narážím na to, že jsem hodně sám a podobně, ale neřekl jsem vám proč. Nikdy jsem neměl moc dobrý vztah se svým otcem, protože lidi, co dělají pro Voldemorta, odsuzuju. Z toho vyplývá, že je jedním z jeho stoupenců a že jsem měl lepší vztah se svou matkou.

Byla to úžasná žena. Cokoliv, co jsem udělal, nikdy nekřičela, neuhodila mě. Mohl jsem za ní kdykoliv jít, když jsem měl potíže, potřeboval poradit. Byla nádherná, milá, vtipná, sem tam náladová, vstřícná a silná žena. Před třemi lety ji můj otec zabil. Naneštěstí se ututlalo, jak zemřela a můžu vám říct, že tohle byli tři nejdelší roky v mém životě.

Nedokázal jsem se z toho vzpamatovat. Nejdřív jsem truchlil. Nevycházel jsem z pokoje, plakal, ze žalu nejedl.. Postupem času se projevila další emoce - Vztek. Měl jsem stavy, kdy jsem sám o sobě nevěděl. Viděl jsem rudě, rozmlátil věci, křičel. Časem to ustalo, nechtěl jsem být jako můj otec.

Hodně se to odrazilo na mé povaze, na mém chování.. Jsem spíš uzavřenější, nedůvěřuji každému.. Nedokázal jsem se smířit s tím, že mě už nikdy neobejme, nedá mi pusu.. Blaise mi pomáhal. Bez něj, bych se z toho nedostal. Naštěstí už je mi sedmnáct a můžu se odstěhovat. Říkali jsme si, že si koupíme vlastní vilu a budeme jenom my dva. A kdyby jednoho dne nastalo, že budeme mít dívku, později děti, tak jeden bude s rodinou bydlet v podkroví a druhý dole.
Nevím, zda-li to myslel vážně, ale za tu dobu, co znám Blaise, nikdy neporušil to, co řekl. Řekl, že dá Derrickovi - klukovi z našemu týmu - pěstí, udělal to. Řekl, že půjde oslovit tamtu dívku, udělal to. Uvidíme.

Když už jsem u dívek, nemám vysoké nároky - i když na dnešní dobu asi ano - chci, aby se uměla krásně smát. Aby měla oči, do kterých se budu chtít dívat pořád. Delší vlasy, u holek jsou krásné. Postavu tak akorát, abych ji měl za co chytit, ale nemusí být "nakynutá", pokud víte, co tím myslím. Nechci, aby byla extrémně agresivní, nebo žárlivá. Ale jinak ať je sama sebou.

Chtěl bych se zamilovat do dívky, o kterou se budu starat a ona tak učiní též. Dívku, se kterou překonáme všechny problémy, budeme tu pro jeden druhého a prožijeme nádherné chvíle. Přijmeme se s chybami, které máme a občas se pohádáme, což ke zdravému vztahu patří. A když už hádka vygraduje, popadnu ji a políbím ji.

Nevím, jestli jsem schopný zamilovat se, jako doopravdy a ne vztahy, kdy jsou spolu dva dny a ž plánují svatbu. Chci najít tu pravou.

Tak, tím bych to uzavřel. To jsem já, Theodore Nott. Pokud chcete o mě vědět víc, tak na to musíte přijít sami.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikinka Nikinka | Web | 5. dubna 2015 v 18:02 | Reagovat

Ááá! <3 Já se na tohle tak strašně těšila a je to tady! O:) Jsem hrozně moc ráda, že jsem si to konečně mohla přečíst, ty víš, jak moc ho miluju :-D <3.
Ach, můj hvězdy-obdivující, samotářský, slušňácký Theo > přesně takhle si ho představuju, takže jsi ho zvládla skvěle vystihnout, jsi šikulka <3. A tahle věta: "Hodně se to odrazilo na mé povaze, na mém chování.. Jsem spíš uzavřenější, nedůvěřuji každému.." tak ta to úplně podtrhla, protože to je přesně to, co v něm vidím a co ho naprosto vystihuje! A z té věty budu čerpat do nekonečna :D. Ach, bože, co ti k tomu mám ještě říct, jsi prostě dobrá.
PS: Taky sis u popisu jeho vysněné dívky představila někoho konkrétního *lišácky se usměje* :-D Protože já jo.
Další PS: Víc povídek s Theem!

2 Rainy Rainy | Web | 8. dubna 2015 v 7:32 | Reagovat

To bylo super :D Myslím, že až odpoledne dojdu ze školy, pročtu si tu rubriku celou. Sice musím uznat, že Thea moc ráda nemám.... asi se na mě až moc odrazila jedna dokonalá povídka, kde ho svým zvláštním způsobem vnímám jako pěkného parchanta, ale v tomhle vyprávění je úžasný. Někoho takového bych vážně chtěla potkat. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama